середа, 16 травня 2018 р.

Спілка християнських письменників презентувала альманах "Осоння"    Нещодавно вийшов із друку другий випуск альманаху «Осоння» Волинського осередку Спілки християнських письменників України.   У бібліотеці-філії 10 відбулась велика презентація творів, які увійшли до книги. Присутні почули кожного із учасників осередку, а також музичні твори на їх слова.

   Мабуть, не випадково книга вийшла у яскраво-зеленій палітурці, яка пасує саме до травневої презентації.  А сама назва «Осоння» має свою історію. Все почалося із вірша «Осоння віри» Ольги Міцевської. Слово «Осоння» (місце, осяяне сонцем) настільки сподобалось усім членам осередку, що стало назвою альманаху.
Насправді і сама презентація була осяяна світлом і мудрістю.
Саме Ольга Міцевська , педагог за освітою, журналіст першою представила свою поезію.
   Наталія Добжанська-Найт – кандидат філософських наук, викладач англійської мови, перекладач, окрім літературної творчості захоплюється виготовленням авторської ляльки. А познайомила вона глядачів із своїм перекладом з англійської Гелен Келлер «Практика оптимізму».

    Володимир Сад запам’ятався глядачам своїм емоційним читанням ще з попередньої презентації першого випуску альманаху, який також відбувся у бібліотеці. На цей раз поет, музикант, художник, пастор ознайомив з новою поезію, а його син Едуард виконав пісню на слова батька.

   Василь Мартинюк – літератор, кандидат філологічних наук, пресвітер церкви знайомий читачам своїм віршем «Не мовчи», а  у альманасі представив девять життєвих  мудрих поезій.
Дмитро Довбуш –наймолодший член Волинського осередку, журналіст за фахом. Читаючи його твори , часто уявляєш доволі зрілу людину із певним досвідом і широким світобаченням. Переконатись у цьому мали можливість слухаючи його вірш «Трава»
Лідія Вудвуд велику частину свого серця віддала дітям Донбасу, де багато років вчителювала. А в її поетичному віночку знайшлося тепле слово для жінки та матері, адже презентація відбувалася у дні відзначення Дня матері.

    Віктор Гребенюк - літературний редактор видань «Педагогічний пошук» та «Волинські єпархіальні відомості», відомий нам передусім як новеліст, хоча пробував себе і в інших жанрах. Присутні мали нагоду почути у його виконанні новелу «Висоти любові», написану на основі реальних подій.
Олег Берман має неабиякий досвід , і життєвий, і творчий. Видав багато своїх творів. А розмістив він  у альманасі вірші написані раніше із збірки «По спіралі»
Любов Омельчук -  фінансист, вона поєднує професію бухгалтера і поетичну творчість. Біблійні персонажі, оспівані поетесою, залишаються  яскравим прикладом в памяті читача. Вона говорить: «Глибока віра змінює життя, вселяє силу, впевненість, надію…»

     Завершив презентацію альманаху життєвим віршем «Срібний ювілей» Юрій Вавринюк,  голова Волинського осередку Спілки християнських письменників, головний редактор газети «Голос надії», автор трьох збірок поезії. 
Глядачі мали можливість бути в товаристві цих освічених і високодуховних людей різних конфесій об’єднаних даром слова, словом про Бога та вічних моральних цінностей.   Їхні слова торкаються душі,  а творчість надихає і об’єднує.

     Видання обох альманахів є у бібліотечних фондах книгозбірні, їх варто читати, аби не черствіла душа.

                                           
 

Немає коментарів:

Дописати коментар