"Реабілітація через творчість"

12.02.2022

Просвітницький захід

 

Вже 6 рік у бібліотеці відбуваються заходи в рамках програми «Реабілітація через творчість».

На цей раз відбувся просвітницький захід, спрямований на оздоровлення людей відповідно загальнонаціональної  програми   "Здорова людина - здорова Україна".

 До заходу активно долучилися члени Волинської обласної організації інвалідів  "Астом-Волинь" та ГО "Центр освіти "Університет третього віку".

Просвітницьку роботу проводив лікар-хірург  Бідзюра Анатолій Васильович та  завідувачка кардіологічним відділенням госпіталю Олянська Наталія Георгіївна Волинського обласного госпіталію ветеранів війни

Корівник ГО "Центр освіти "Університет третього віку" Степанюк Оксана Миколаївна поділилася досвідом роботи з людьми поважного віку, розповіла про ключові моменти програми "Активне довголіття 







17.02.2020

Година спілкування «Правовий захист людей з інвалідністю»

 

      Захист прав людей з інвалідністю. Саме під такою назвою  відбувся захід для осіб з інвалідністю – членів Волинської обласної благодійної організації стомованих інвалідів «Астом – Волинь», ГО «Волинське об'єднання ветеранів, інвалідів та потерпілих на виробництві «Захист», який провели представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірина Кушпетюк та Луцького місцевого центру Максим Усаченко й параюрист Зоряна Світлицька у бібліотеці

    Ірина Кушпетюк акцентувала увагу учасників громадських організацій на системі безоплатної правової допомоги та послугах, які надають центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відповідні бюро, адже то – хороша можливість для них дізнатись актуальну правову інформацію та отримати консультації, а за потреби скористатись кваліфікованою допомогою юристів чи адвокатів системи для представництва інтересів в суді, захисту та складання документів процесуального характеру.
Фахівці Луцького місцевого центру ознайомили присутніх із пільгами, які передбачені для людей з інвалідністю, зокрема, на медикаменти та лікування, отримання путівок, транспортні послуги, оплату житлово-комунальних послуг тощо.



Довідково:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Дубнівська, 36, тел. (0332) 78-79-96, е-mail: office.volyn@legalaid.lt.ua.

Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Прогресу, 7, тел. (0332) 770717, 770719, e-mail: lutsk1.volyn@legalaid.lt.ua.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).






20.12.2019
Година спілкування «Налаштуйся на успіх»

  В рамках програми «Реабілітація через творчість» відбулась зустріч  з кандидатом  психологічних наук, доцентом кафедри практичної та клінічної психології  СНУ ім.. Лесі Українки Антонієм  Мельником





6.06.2019

«Інва-вечорниці»
Вже більше п’яти років у бібліотеці-філії №10  діє  програма  «Реабілітація через творчість» . В рамках  цієї програми  відбулись «Інва-вечорниці» ,  організовані спільно з громадською організацією «Волинський фонд активної реабілітації неповносправних» та приурочені Міжнародному Дню інваліда.
З вітальним словом звернулись заступник міського голови Ірина Чебелюк, депутат Луцької міської ради Алла Надточій, директор департаменту соціального захисту населення Оксана Гобот, координатор проектів Громадянського Руху «Свідомі», помічник депутата Луцької міської ради Андрія Покровського Евгеній Мікоян.

Музичну  програму забезпечили колективи Палацу культури міста Луцька – народний аматорський вокальний ансамбль «Джерела Волині» та зразкова аматорська дитяча театральна студія «Бешкетники»

Люди особливої долі є читачами бібліотеки, відвідують події, які відбуваються у бібліотеці, а також презентують свою творчість.
Такі заходи сприяють адаптації інвалідів у суспільстві.

 Варто зазначити, що приміщення бібліотеки оснащене зручним пандусом та пристосоване для роботи людей з інвалідністю.











5.08.2019
                                   "Музика в кольорі"


В рамках програми «Реабілітація через творчість» у бібліотеці-філії 10 відбулася презентація  виставки картин  художника з Києва, інваліда  дитинства Олега Заболотного. Його роботи в бібліотеці презентували  батьки.

           Художник не знав законів живопису і не володів  технікою малювання, але він мав здатність відтворювати свої емоції без будь-яких обмежень, підкорюючись інтуїції та інстинктивному почуттю прекрасного. 
          На виставці представлено 40 картин, які  випромінюють сильну цілющу енергію і  позитивно впливають на стан  людини. Його роботи стали складовою методики «кольоромузикотерапії». У доробку автора понад 300 робіт. Виставки його робіт експонувалися не лише в Українї але й у Швеції.














                                    
30 липня 2019

Анонс. Виставка картин Олега Заболотного "Музика в кольорі"


В рамках програми «Реабілітація через творчість» 5 червня о 15.00 у бібліотеці-філії №10 (Київський майдан,13)  відбудеться  презентація особливої виставки  Олега Заболотного «Музика в кольорі», привезена з Києва.
Захід організовано спільно з Волинською обласною організацією інвалідів «АСТОМ-ВОЛИНь»
Олег Заболотний народився в родині архітекторів у 1975р. Немовлям переніс важку хворобу, двічі був у стані клінічної смерті, внаслідок чого на все життя залишився інвалідом з обмеженими фізичними та психічними можливостями. У 28 років  він несподівано почав малювати «музику» і це відкрило для нього новий, чудовий світ поєднання кольору і музики.
        
   Художник не знав законів живопису і не володів  технікою малювання, але він мав здатність відтворювати свої емоції без будь-яких обмежень, підкорюючись інтуїції та інстинктивному почуттю прекрасного.
       Створюючи свої картини він знаходився у своєму  яскравому світі - до якого прагнув усім серцем.
Його роботи – незвичайні, спонукають будь-яку людину до творчого підходу до життя.
Картини Олега Заболотного виставлялися не лише в Україні, але й у Швеції. У 2009 році в Київському міському конкурсі «Зоря надії» він визнаний кращим художником року серед інвалідів.
Після смерті Олега залишився неймовірно багатий спадок: вірні друзі, неосяжна батьківська любов, світло його дорослої і, такої дитячої душі.


Його твори стали складовою психологічної методики «кольоромузико терапії»

16 травня.2019

Виставка вишиваних робіт Зінаїди Царук

До Міжнародного Дня вишиванки працівники бібліотеки-філії 10 спільно з Волинською обласною благодійною організацією інвалідів «Астом-Волинь» організували персональну виставку вишиваних робіт майстрині Зінаїди Царук  «Святі образи у вишивці». 


На виставці представлено 23 роботи, вишиті нитками та бісером. Загалом майстриня вишила понад сто робіт, але жодної не продавала, лише дарувала. 

Найбільшу ікону «Свята вечеря» вишивала майже рік часу. Виставка триватиме у бібліотеці лише пять днів.
 Запрошуємо до перегляду
. Бібліотека-філія 10, Київський майдан,13




















12 травня 2019
           Анонс : Виставка вишиваних робіт Зінаїди Царук


 Запрошуємо 15 травня (середа) 12.00 на персональну виставку вишиваних робіт Зінаїди Ростиславівни Царук «Святі образи у вишивці».  
  На виставці представлено 23 роботи.
  Загалом майстриня вишила понад 100 робіт, які вона дарувала у храми, рідним та друзям
.  Захід приурочений Всесвітньому Дню вишиванки.      
   Бібліотека-філія 10. Київський майдан,13


21.12.2018
                             «Інва-Вечорниці» у бібліотеці
    Вже понад п’ять років бібліотека-філія №10 активно організовує роботу з людьми особливої долі. Окрім того, що вони є читачами бібліотеки, було проведено безліч зустрічей, це виставки робіт народно-прикладного мистецтва, виставки картин, фотовиставки , літературні та театральні зустрічі, майстер-класи, а  цього разу спільно з ГО ««Волинський фонд активної реабілітації неповносправних», голова Шевчук  Анна Григорівна відбулись  українські вечорниці.

     Усім приємно було знову зустрітись у затишній бібліотеці напередодні новорічно-різдвяних свят. Заступник директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради Вікторія Клімчук подякувала  усім за їх громадську  активність.
      Голова комісії з гуманітарних питань Громадської ради при Волинській обласній державній адміністрації Ростислав Кухтей відзначив, що це гарний задум зустрічатись напередодні свят, підтримав ідею аби такі вечорниці стали традицією.

      Насиченою була музична програма. Першими мали виступ викладачі та учні музичної школи №1 імені Фредеріка Шопена.  Продовжив  вечорниці  фольклорний колектив із Любешова «Родинонька», був і розіграш лотереї на 1000 грн, всі пораділи за переможця. Вечорниці згуртували, додали позитиву на всі прийдешні свята.








18.12.2018
                               

     20 грудня о14.00 в бібліотеці – філії 10 спільно з громадською організацією «Волинський фонд активної реабілітації неповносправних», голова Шевчук  Анна Григорівна відбудуться «Інва-вечорниці».

      В програмі вечорниць вітання, розиграш лотереї на 1000 грн, музична програма. На гостині будуть  вареники, смаколики, узвар. 

29.11.2018
      Літературно-мистецька зустріч «Твори добро, бо ти Людина» 

      Зустріч організована спільно з Волинською обласною  організацією інвалідів «Астом-Волинь» в рамках програми «Реабілітація через творчість».

      Читачка бібліотеки Лукія Володимирівна Василевська, учасник літературної студії «Зорі над Стиром» та Ліги незалежних письменників ім.. Павла Чубинського читала поезію, а Валентина Батіна провела майстер-клас по виготовленню новорічної прикраси. 











14.08.2018



       Вже п’ятий рік бібліотека-філія №10 в рамках програми «Реабілітація через творчість» активно співпрацює з громадськими організаціями людей з обмеженими можливостями. Спільно було проведено більше 30 різноманітних заходів.

      На цей раз у книгозбірні відбувся правопросвітницький захід, організований спільно з представниками системи безоплатної правової допомоги,  на якому виступили Микола Герасимик, начальник відділу систематизації законодавства правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Волинській області,  Наталія Смолярчук, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області, Віктор Кравчук, представник ПФУ у Волинській області, роз’яснив присутнім про основні норми законодавства, яке регулює умови призначення пенсій по інвалідності, Людмила Куліш, представник департаменту соціальної політики Луцької міської ради говорила  про зміни у порядку оформлення  субсидій та представник Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги,  Людмила Носкова акцентувала увагу присутніх на роботі системи безоплатної правової допомоги.
       Присутні ознайомились з книжковою виставкою «Я маю право»  та постійно діючою  інформаційно-тематичною виставкою літератури на правову тематику «Безоплатна правова допомога – механізм реалізації конституційного права»





                 Світлини проведених  заходів 
         програми "Реабілітація через творчість"























Немає коментарів:

Дописати коментар