Виставки митців краю у бібліотеці

          

1.09 2021

            Виставка малюнків архітектора Мирослави Шундерук до Дня міста

До 935 річниці відзначення Дня міста у бібліотеці відкрита виставка  малюнків «Історія стародавнього міста Луцька в малюнках Мирослави Шундерук», члена Національної спілки архітекторів України.  На виставці представлені 55 робіт авторки (графіка, акварель)

Це виставка-імпровізація, тому що представлені лише деякі роботи з творчого доробку, які виконані на початку 90-х років до тепер.

На малюнках зображені: Замок Люберта з різних ракурсів, види на Костел Ізуїтів з вулиці Братковського, Кірха Евангелістів, Хрестовоздвиженська церква, види вулиці Лесі Українки, Данила Галицького, адже  вони надзвичайно мальовничі , як говорить авторка «так і просяться їх намалювати». Зображені природні  пейзажі: картини річкового порту, пейзажі річки Стир, Яровиці (Сапалаївка)

До нових малюнків належать зображення  Київського майдану та краєвиди з вулиці  Глушець.

Роботи Мирослави Шундерук вирізняються тим, що авторка має глибокі знання з архітектури, на деяких роботах зображені  старовинні архітектурі фрагменти і деталі.

Виставка має мету привернути увагу громадськості та гостей Луцька до унікальності нашого міста

Діє виставка до 15 вересня

Бібліотека-філія №10

Київський майдан, 13









 5/05/2017

Анонс: Запрошуємо на відкриття виставки картин молодої художниці Людмили Грицай. яка відбудеться 10 червня о 14.00 в бібліотеці-філії 10

                    


"Світ очима художника"

Під такою назвою в бібліотеці-філії №10 відкрилась виставка картин луцького художника, читача бібліотеки Миколи Демчука .
         Микола Володимирович народився на Любомильщині  . Навчався у Мінському художньому училищі ім. Глєбова , працював в художньо – виробничих майстернях міста. Пізніше директором підприємства по обробці каменю  «Аверс». Неодноразово виставляв свої картини на обласних виставках .

         Відтепер користувачі  бібліотеки , не відриваючись від науки , можуть помічати прекрасне , милуватись Волинськими краєвидами та пейзажами. Всі роботи художника написані з натури. Найбільше з усіх картин відвідувачів  захоплює полотно у «Вирі життя» , де автор зобразив дванадцятирічного сина Романа. Портрет хлопця переконаний живою енергією. Усі картини написані олією на полотні. Відтепер художні виставки у бібліотеці будуть влаштовуватись постійно.

Нехай відчуття прекрасного не полишає нас .

       









В читальному залі бібліотеки  працівники  спільно з Волинською  обласною благодійною організацією стомованихі  інвалідів «АСТОМ – Волинь» організували  персональну виставку художника – дизайнера , майстра народної творчості Анатолія Бойка.


Анатолій Бойко – народився на Тернопільщині . Закінчив  Дубенське  професійно-технічне  училище , за професією різьбляр по дереву. В даний час проживає в м. Володимир- Волинську . Самотужки опанував 14 видів мистецтв , розробив власні стилі. У його руках природний матеріал перетворюється у чудові мистецькі витвори.


 Живопис, графіка, різьба по дереву, вишивка,  коренепластика, соломоплетіння , робота з бамбуком , берестою  , лозою, шкірою, склом, янтарем – усе йому до снаги.


 Останнє із захоплень майстра – очерет, з якого він виготовляє чудові вироби. На перший погляд, усі ці вироби видаються зробленими із соломи, проте Анатолій Бойко під час майстер-класу довів, що вони таки плетені з очерету.


Кожен, хто хоч раз тримав в руках очерет знає який він крихкий, негнучкий.  Народний умілець розробляв свою технологію , тепер хоче запатентувати її, як свій авторський винахід.
У цій техніці він зробив вазу  заввишки 2 м 34 см, яка складається з 7600 деталей, 132 секцій та 560 см. виплетених косичок.   Винахідник мріє навчати цієї техніки дітей у позашкільних гуртках.  А якщо взяти до уваги, що в митця скалічена рука та дошкуляють фізичні недуги, то дивуєшся ще більше , яка велика сила волі у людини творити всупереч життєвим труднощам. Доброта, мудрість, щирість ,відкритість, відвертість, ранимість, стійкість -         ці риси характеру надають автору наснагу у здійсненні своїх мрій і задумів.


Усі бажаючі мають можливість ознайомитись з виставкою, .яка  триватиме  до 31 березня    за адресою: Київський майдан,13








Виставка художніх робіт Івчиної Олександри        " Світ очима майбутнього лікаря"


     З  5 січня у бібліотеці  відкрилася виставка мистецьких  робіт  молодої художниці  Олександри  Івчиної «Світ очима майбутнього лікаря», закоханої  у  свою справу людини. В майбутньому Олександра  хоче стати лікарем, але не просто лікарем, а лікарем – художником.
  




 На виставці молода майстриня зможе  показати свої роботи, отримати відгуки глядачів і професійних художників, а також її творчість популяризується через веб-сайт Бібліотеки.
Виставка експонуватиметься упродовж січня місяца.




Виставка робіт художниці Юлії Мозолюк

    З 15.11.13  -  15.12.13  в читальному залі  організована виставка молодої художниці Юлії Мозолюк. Основна ідея виставки – це підтримка молодих, маловідомих,  проте талановитих художників, які хочуть присвятити себе мистецтву.   Наша Бібліотека  можливо стане стартом для багатьох  молодих  митців  у світ великого мистецтва і високого творчого натхнення.     Мистецтво – спосіб  ідентифікації,  спосіб  висловити свої почуття, думки, переживання, протести, це спосіб спілкування. Через мистецтво нам простіше зрозуміти інші  світи, їх культуру, це спосіб  зв’язку з зовнішнім світом. Мистецтво – це мова, якою висловлюється  художник і  чим багатша ця мова, тим сильніша культура країни.






            Персональна  виставка картин відомого художника Руслана Чугая у бібліотеці.



Сучасна  бібліотека – це  не тільки  читальня,  це  центр  громадського  життя, де      проводяться  різноманітні  форми  масової  роботи,  зокрема  персональні виставки 
     картин.
           Митець збирає автографи українських рок-виконавців, акторів, політиків. Здавалося би звичайна річ, але головна незвичність в тому, що свої підписи знаменитості ставлять на власних портретах, які малює Руслан. Частину картин волинянин представив на виставці. Крім того, до колекції увійшов історичний портрет  гетьмана  Мазепи  та портрети  родини.
        Захоплення рок-музикою надихнуло Руслана створити відповідну серію картин, де зображені українські виконавці, які співають виключно українською. Нині ця серія налічує понад 20 картин. На виставці можна побачити портрети Андрія Середи з рок-гурту «Кому вниз», Віктора Бронюка з гурту «Тік», Олександра Піпи - бас-гітариста з «Воплів Відоплясова», та екс-гітариста цього рок - гурту Юрія Здоренка , Віктора Винника фронтмена гурту «Мері» та всіх учасників згаданої групи.  Художник   неодноразово зображував виконавців з гурту «Гайдамаки» та інших. Як правило, домовитися з артистом про тривале позування неможливо, тому в Руслана є власні хитрощі. Якщо художник дізнається, що хтось з відомих людей приїздить на гастролі до Луцька, приходить на концерт і робить декілька десятків фото, намагається упіймати характерні для виконавця риси. Саме так працював з Віктором Бронюком солістом з гурту «Тік». Художник  згадує, що почав створення серії з портрета Богдана Бенюка, хоча той і не музикант. Руслан Чугай також зробив кілька портретів видатних луцьких музикантів Юрія Поліщука з «Чорних черешень», Валерія Маренича з відомого «Тріо Мареничі». Жалкує, що не встиг намалювати прижиттєвого портрета луцького композитора  В’ячеслава  Хурсенка, автора відомої пісні “Соколята».
       Його роботи знаходяться в Україні, Росії, Польщі, Греції, Чехії, Німеччині. Автор картин намагається бачити лише світлу сторону у всьому, втілювати свій оптимізм у життя. Коли перед ним є мольберт та чисте полотно, почуває себе володарем ситуації. Створює світ, який йому до вподоби.
       А ще, художнику дуже близькі  рядки: «Жодного слова без думки. Жодної думки без відчуття. Жодного відчуття без образу. Жодного образу без сповненого глибокого змісту почуття!».
     Руслан працює викладачем на кафедрі дизайну Луцького Національного Технічного Університету. Колеги художники порівнюють його стиль з імпресіоністами.
Автор картин є читачем бібліотеки.
 Усі бажаючі мають змогу ознайомитись з виставкою за адресою: Київський майдан,13  
     бібліотека – філія №10.






















Немає коментарів:

Дописати коментар