неділю, 30 листопада 2014 р.

Презентація виставки Сергія Сидорюка до Міжнародного дня інвалідів
     В бібліотеці-філії №10 відбулась презентація виставки графічних робіт Сергія  Сидорюка  «Життя  коротке, мистецтво вічне», приурочена  Міжнародному  дню  інваліда.


     Захід організований в рамках програми «Реабілітація через творчість» , яка започаткована працівниками бібліотеки-філії№10 та Волинською обласною благодійною організацією інвалідів «Астом-Волинь»
Це вже третя виставка поспіль художника-аматора Сергія Сидорюка. Цікава історія створення цієї виставки. Рік тому директор центру народної творчості міста Кривий Ріг Світлана Комарова відвідала у Луцькій бібліотеці №10 виставку робіт інвалідів. Саме вона вперше звернула увагу на чудові малюнки, виконані графічним  олівцем на клаптиках паперу. Тоді  зявилась ідея зробити персональну виставку непризнаного при житті  художника. Криворіжчани відреставрували роботи  Сергія Сидорюка і організували першу виставку автора . Вдруге  виставка презентувалась на батьківщині художника  у м. Горохові. На відкриття третьої виставки приїхала рідна сестра автора Галина Грицюк , яка власне зберегла і показала ці роботи.

       Відкрили презентацію виставки учні музичної школи №3  .На заході мали слово директор Волинської обласної благодійної організації інвалідів «Астом-Волинь» Катерина Мельник, секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук та голова Інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук. Варто зауважити, що із самого моменту створення організації стомових хворих «Астом-Волинь» Волинська єпархія опікується цією організацією. У заході взяла участь фахівець з ведення соціальних проектів громадської організації інвалідів «Всеукраїнської асоціації працездатних  інвалідів» Ольга Степаненко, представники Всеукраїнської громадської організації «Підтримка» Дмиртонь Ольга, Всеукраїнської організації «Остомія» Надія Тимощук, голова Волинського  обєднання ветеранів  інвалідів та потерпілих на виробництві «Захист» Тетяна Хмільовська. Своїми враженнями про виставку поділився майстер народної творчості Анатолій Бойко, який власне приїхав з Володимир-Волинська. Попри різні життєві негаразди  на захід прибули члени інвалідних організації з Ковеля,Горохова,Нововолинська,Рівненщини. 

      Роботи автора  відображають історичну, громадянську тематику, період Великої Вітчизняної війни. Мистецьку імпрезу прикрасили і поезії, які зачитала сестра Сергія Сидорюка Галина Грицюк, яка також поділилась спогадами про брата.


  В цілому захід відбувся в атмосфері неймовірного позитиву, добра і людяності.   Працівники бібліотеки всіляко сприяють самореалізації людей з особливими фізичними можливостями через результат власного творчого потенціалу. Важливо і те, що приміщення бібліотеки , де відбуваються такого плану заходи побудоване по проекту для масової бібліотеки і  облаштоване зручним  пандоксом.
  Лучани будуть мати можливість переглянути виставку протягом листопада-грудня у бібліотеці-філії №10 за адресою: Київський м-н,13
Довідка:   Сергій Сидорюк - уродженець міста Горохова. Ще з дитинства у нього проявлявся хист до мистецтва, зокрема ліплення з пластиліну і малювання. Він мав надзвичайно багату фантазію. У зрілому віці займався різьбленням по дереву, любив рибалити, і взагалі любив життя. Сергію Сидорюку судилось прожити коротке, але яскраве життя, яке дотепер живе у його творчості.

Немає коментарів:

Дописати коментар