пʼятницю, 23 листопада 2012 р.

24 листопада День пам`яті голодомору і політичних репресій в Україні.                                                     "Слово про убієнних голодом"

Під такою назвою працівники бібліотеки – філії №10 Луцької міської централізованої бібліотечної системи провели історичну годину, приурочену Дню пам`яті голодомору та політичних репресій в Україні.
Захід проведено спільно із студентами I курсу Луцького педагогічного коледжу відділення фізичного виховання та учнями 10-а класу ЛНВК «ЗОШ I-II ступеня №7- природничий ліцей».

Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років, історія України не знає. Про ці події розповів читач бібліотеки, автор п`єси «Прости і помилуй» Микола Кузьо. Драма написана автором на документальному матеріалі та із спогадів свідків цих подій. Не було ні війни, ні посухи, а була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає скільки безневинних людей пішло у могилу – старих і молодих, дітей і ще ненароджених.

На заході звучали уривки з творів У. Самчука «Марія», В. Барки «Жовтий князь», Є. Гуцало «Сльози Божої матері», а також поезія М. Хвильового, М. Руденка, В.Сосюри, П. Тичини. Ці слова звучали як реквієм в пам`ять замучених голодною смертю і як застереження для прийдешніх поколінь.
Присутні ознайомились з книжковою виставкою «Самотні дзвони», де представлені документи, фотографії, спогади і свідчення очевидців, а також твори художньої літератури

Немає коментарів:

Дописати коментар