неділя, 20 березня 2022 р.

До 300 - річчя від дня народження Григорія Сковороди

 У Міжнародний день рідної мови у бібліотеці-філії №10 розпочали цикл заходів, приурочених 300-річчю від дня народження українського мислителя, богослова, філософа, письменника-гуманіста, просвітителя і педагога Григорія Сковороди

Творча зустріч відбулася із заслуженим артистом України, читачем бібліотеки Василем Грибом, який зіграв роль українського філософа Григорія Сковороди в художньо-публіцистичному фільмі «У пошуках щастя». Цікаво було дивитися фільм і самому Василю Пилиповичу, він частково коментував події з екрану. Адже зйомки відбувалися спочатку в Луцьку, згодом – у селищі Рокині та у м. Переяславі-Хмельницькому. Звідти трупа помандрувала до села Чорнухи на Полтавщині, де народився Григорій Сковорода. Створювалися сюжети  і у селі Сковородинівка на Харківщині, де філософ похований.

На заході звучали поезії, байки, філософські трактати, у виконанні Василя Пилиповича Гриба.

Вчитель української мови та літератури Оксана Заєць декламувала поезії притчі та афоризми автора, які актуальні і сьогодні.

З розгорнутої книжкової виставки усіх зацікавила Повна Академічна збірка творів Григорія Сковороди, видана у 2016 році, яка налічує 1400 сторінок.

Захід організований спільно з учнями 11-М класу Комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 7 – природничий ліцей».
Немає коментарів:

Дописати коментар