понеділок, 17 січня 2022 р.

Дива із солом’яного стебла

 

В рамках програми «Бібліотека-мистецький салон» в бібліотеці-філії №10 відбулась творча зустріч та майстер-клас виробів із соломоплетіння  відомої майстрині Олени Капустинської « Дива із солом’яного стебла».

Творча зустріч була розрахована на  дорослу аудиторію, приємно що завдяки анонсу події через соцмережі долучились батьки із дітьми та багато бажаючих. Усі мали можливість взяти участь у майстер-класі по виготовленню різдвяного ангела. Допомагав проводити майстер-клас Ярослав, син майстрині, він за спеціальністю художник – різьбяр, має творчі здібності та також  захоплюється  соломоплетінням.

Майстриня розповіла, що  у роботі  використовує житню солому, яку сама сіє, збирає ще не достиглою, а потім  сушить та зберігає, тому вироби із її добрих натруджених рук по-особливому  приємні та  дарують людям радість. В її руках оживають різноманітних вироби: дідухи, ангели, дзвіночки, квіти, казкові персонажі, віночки, українська символіка та інші композиції. 

Всі ці вироби представлені на  великій святковій  виставці у бібліотеці, яка буде діяти протягом січня місяця.

Запрошуємо до перегляду за адресою Київський майдан, 13

Довідково: Олена Володимирівна Капустинська  художниця за освітою, закінчила Косівський технікум народних художніх промислів, проживає у селі Квітневе Рожищенського району, вже 20 років займається  плетінням  виробів із соломи.

Працювала у Рожищенському будинку дитячої творчості, вела гурток «Художнє соломоплетіння» та  навчала  дітей цьому ремеслу.

 Основи соломоплетіння перейняла від заслуженого майстра народної творчості  Марії Кравчук з Турійська

Одна із останніх робіт «Карта України», зроблена до 30 річниці Незалежності УкраїниНемає коментарів:

Дописати коментар