понеділок, 20 березня 2017 р.

Презентація історичного роману Юрка Вовка "Пам'ять крові"


В клубі літературних презентацій «Вперше», що діє у бібліотеці відбулась презентація історичного роману  волинського прозаїка, члена Національної спілки письменників  Юрка Вовка «Пам’ять крові»

   Книга розповідає про події другої світової війни на Волині, де зображено українсько-польський конфлікт – тема, яка дуже актуальна сьогодні.
Юрко Вовк зізнався, що працював  над цією темою багато років, а написав історичний роман досить швидко – за три місяці, зважаючи на нагальність теми.
    Думками про книгу поділився  заступник голови Волинської облради Олександр Пирожик, розповів, що зараз книгу Юрка Вовка читає його родина. Були і інші  цікаві виступи істориків та літераторів : Ольги Ляснюк, Андрія Криштальського , Лесі Бондарук,  Олексія Добка, Володимира Місюри.
    Юрій Зилюк та Андрій Криштальський розповіли, що підготували сценарій документально-художнього фільму у співпраці з Українським інститутом національної пам’яті, аби показати український погляд на трагічні події 1943 року  між українцями та поляками.
    Історичний роман на  болючу тему Волинської трагедії викликав емоційні відгуки з боку присутніх глядачів, а формат живого діалогу з автором дав можливість висловитись кожному.

   Учасники події цікавилися можливостями якнайширшого розповсюдження книги серед українських читачів та можливостями перекладу його для польського читача.

Довідково: Юрко Вовк (Юрій Зилюк) – прозаїк і документаліст, член Національної спілки письменників України. Народився 14 липня 1955 року у с. Звиняче Горохівського району. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету ім. Івана Франка. Працював у районних, обласних, республіканських газетах в Україні та за кордоном. Брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, після чого написав першу документальну повість «Попіл Чорнобиля». Авторству письменника належать 9 книг, серед яких: «Ще не пізно все змінити», «Гра у безкінечність», «Чорнобильський роман», «Доки смерть не розлучить нас». Історичний роман «Пам'ять крові» був написаний у 2016 році і виданий Харківським видавництвом «Клуб Сімейного Дозвілля».

Немає коментарів:

Дописати коментар