вівторок, 15 квітня 2014 р.

Персональна виставка картин відомого художника Руслана Чугая у бібліотеці


          Сучасна  бібліотека – це  не тільки  читальня,  це  центр  громадського  життя, де      проводяться  різноманітні  форми  масової  роботи,  зокрема  персональні виставки 
     картин.
      Митець збирає автографи українських рок-виконавців, акторів, політиків. Здавалося би звичайна річ, але головна незвичність в тому, що свої підписи знаменитості ставлять на власних портретах, які малює Руслан. Частину картин волинянин представив на виставці. Крім того, до колекції увійшов історичний портрет  гетьмана  Мазепи  та портрети  родини.
  Захоплення рок-музикою надихнуло Руслана створити відповідну серію картин, де зображені українські виконавці, які співають виключно українською. Нині ця серія налічує понад 20 картин. На виставці можна побачити портрети Андрія Середи з рок-гурту «Кому вниз», Віктора Бронюка з гурту «Тік», Олександра Піпи - бас-гітариста з «Воплів Відоплясова», та екс-гітариста цього рок - гурту Юрія Здоренка , Віктора Винника фронтмена гурту «Мері» та всіх учасників згаданої групи.  Художник   неодноразово зображував виконавців з гурту «Гайдамаки» та інших. Як правило, домовитися з артистом про тривале позування неможливо, тому в Руслана є власні хитрощі. Якщо художник дізнається, що хтось з відомих людей приїздить на гастролі до Луцька, приходить на концерт і робить декілька десятків фото, намагається упіймати характерні для виконавця риси. Саме так працював з Віктором Бронюком солістом з гурту «Тік». Художник  згадує, що почав створення серії з портрета Богдана Бенюка, хоча той і не музикант. Руслан Чугай також зробив кілька портретів видатних луцьких музикантів Юрія Поліщука з «Чорних черешень», Валерія Маренича з відомого «Тріо Мареничі». Жалкує, що не встиг намалювати прижиттєвого портрета луцького композитора  В’ячеслава  Хурсенка, автора відомої пісні “Соколята».
       Його роботи знаходяться в Україні, Росії, Польщі, Греції, Чехії, Німеччині. Автор картин намагається бачити лише світлу сторону у всьому, втілювати свій оптимізм у життя. Коли перед ним є мольберт та чисте полотно, почуває себе володарем ситуації. Створює світ, який йому до вподоби.
       А ще, художнику дуже близькі  рядки: «Жодного слова без думки. Жодної думки без відчуття. Жодного відчуття без образу. Жодного образу без сповненого глибокого змісту почуття!».
     Руслан працює викладачем на кафедрі дизайну Луцького Національного Технічного Університету. Колеги художники порівнюють його стиль з імпресіоністами.
Автор картин є читачем бібліотеки.
 Усі бажаючі мають змогу ознайомитись з виставкою за адресою: Київський майдан,13  
     бібліотека – філія №10.


Немає коментарів:

Дописати коментар